Popularne mity na temat tanich linii lotniczych

samolot

Tanie linie lotnicze od dawna dają wiele tematów do rozmów, memów i narzekań. Na ich temat narosło mnóstwo mitów, które mają ziarenko prawdy, ale w większości nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich.

Tanie linie lotnicze to niski poziom bezpieczeństwa.

Wiele osób twierdzi, że maszyny obsługujące tanie linie lotnicze to albo samoloty mniej bezpieczne, albo takie, które latały dla innych linii ale już się do tego nie nadają. Jest to oczywiście mit, w którym nie ma nawet ziarenka prawdy. Bezpieczeństwo maszyn nie jest uzależnione od ceny biletu. Wszystkie samoloty mają takie same przeglądy, listy kontrolne i aspekty bezpieczeństwa. Pęknięte skrzydło, dymiący silnik czy zużyte opony to tylko wymysły niektórych osób. Wystarczy przejrzeć dane na temat wypadków lotniczych, a tych w ciągu roku jest naprawdę niewiele. Gdyby poziom bezpieczeństwa tanich linii lotniczych był niski, to częściej byśmy słyszeli o tym we wiadomościach.

Tanie linie lotnicze są drogie.

Ceny tanich linii lotniczych są niskie, o ile potrafimy korzystać z ich usług. Drogie korzystanie z tanich linii lotniczych to mit, ale trochę prawdy też zawiera. Jeśli nie przeczytasz regulaminu danej linii lotniczej, weźmiesz zbyt duży bagaż lub nie wydrukujesz samodzielnie biletu lotniczego, to czekają Cię w wielu miejscach dopłaty, a te są naprawdę horrendalne. Podobnie jest z jedzeniem i piciem – znacznie lepiej wziąć kanapkę ze sobą wraz z butelką wody. Posiłki zarówno na lotnisku jak i w samolocie są bardzo drogie.

W tanich liniach lotniczych nigdy nie możesz wziąć bagażu.

To też jest mit, a linie lotnicze są różne. Niektóre z lotów rzeczywiście nie zezwalają na posiadanie bagażu (można wziąć tylko ograniczony wymiarami bagaż podręczny), ale zazwyczaj w regulaminie mamy dokładnie opisane co i w jakich ilościach możemy ze sobą wziąć. Dlatego przygotuj się w domu, zmierz walizkę i spakuj się tak, jak na to pozwala dany lot. Najczęściej jedna osoba może wziąć jeden bagaż + bagaż podręczny, co tak naprawdę w zupełności wystarcza nawet na tygodniowe wakacje. Sprawdź także www.odkrywca.com.pl i przyszykuj się na kolejną świetną dawkę informacji z turystyki!