Jaki samochód kupić? Używany vs nowy

auta

Przyszedł czas, kiedy w końcu możesz kupić nowy samochód? Gratulujemy, ponieważ dla wielu osób jest to dość ekscytujący moment w życiu. Nowe auto zawsze wzbudza sporo emocji, a my jako kierowcy najchętniej spędzilibyśmy w nim całym dzień. Jednak od strony czysto teoretycznej, to obecnie lepiej kupić nowe auto prosto z salony czy jednak lepiej wybrać samochód używany?

Jaki masz budżet finansowy?

Niewątpliwie osoby, które mają ograniczony budżet finansowy, to raczej doskonale wiedzą, czy mogą sobie pozwolić na nowe auto czy też nie. Jednak osoby bez limitów finansowych raczej zastanawiają się, czy kupić auto prosto z salonu, czy jednak może poszukać kilkuletniego samochodu na rynku?

Co przemawia za autem nowym z salonu?

Kupując auto od dealera samochodowego możemy mieć pewność, że samochód ten będzie w idealnym stanie. Naszym zadaniem będzie jedynie pamiętanie o regularnych serwisach. Można więc powiedzieć, że kupujemy auto i mamy spokój na kilka lat. Jednak są też minusy takich transakcji. Otóż auta prosto z salonu niemal od razu bardzo dużo tracą na wartości. Dlatego warto rozważyć zakup samochodu używanego.

Może jednak samochód używany?

Niewątpliwie samochody używane są znacznie tańsze od aut nowych. Jednak tutaj już istnieje ryzyko, że samochód miał niewiadomą historię i może być po tzw. przejściach. Jako, że aut używanych w Polsce jest naprawdę sporo, to możemy trafić zarówno na samochody zadbane, jak i w opłakanym stanie. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup używki, to na pewno warto sprawdzić stan techniczny auta, pochodzenie i historię samochodu, stan wnętrza, no i również historię auta w postaci książki serwisowej oraz za pomocą internetowych stron, na których można znaleźć informacje o kolizjach, wypadkach, naprawach i przebiegach.

Pamiętaj też, aby mieć na uwadze zachowanie bezpieczeństwa na drodze, żeby unikać tragicznych wypadków, jak te, o których możesz dowiedzieć się na portalu uwaga.pl.