Dlaczego hulajnogi elektryczne są tak popularne?

Hulajnoga jest idealna do krótkich podróży

Sześćdziesiąt procent wszystkich podróży po mieście odbywa się na dystansie krótszym niż siedem kilometrów, a 70 procent z tych krótkich podróży odbywa się samochodem. Hulajnogi są idealne do krótkich podróży, a także uzupełniają inne formy transportu, dzięki czemu są idealnym pojazdem do przemieszczania się od drzwi do drzwi.

Jeśli nie masz szczęścia mieszkać tuż obok przystanku autobusowego, stacji metra lub stacji kolejowej, zazwyczaj będziesz miał do pokonania niewielką drogę. Jeśli jest to szczególnie duża odległość, to podróż na piechotę może być mało atrakcyjna. A co w sytuacji, gdy masz ważne spotkanie, lub jesteś spóźniony?

Hulajnogi są wygodne i bezproblemowe

Hulajnoga może nie być szybsza niż samochód na drodze, ale drogi są często zakorkowane. Hulajnogi umożliwiają pokonanie korków ulicznych dzięki łatwemu poruszaniu się wśród ludzi i innych pojazdów, więc opóźnienia w godzinach szczytu mogą stać się przeszłością. Ponadto, hulajnogi można wypożyczyć, czy to poprzez aplikację w telefonie, lub dzięki systemom stworzonym przez urzędy miasta. Możliwość wypożyczenia hulajnogi pojawiła się ostatnio w Jaworznie.

Bez względu na to, jak trudna jest podróż, nie musisz się martwić, że dotrzesz do celu spocony, ponieważ nie musisz pedałować, zmieniać przemoczonych ubrań, ani poprawiać makijażu po przybyciu na miejsce, co oznacza, że możesz od razu zacząć być produktywny.

Łatwość przenoszenia to kolejna cecha, która sprawia, że hulajnogi stają się niezwykle popularne, zwłaszcza wśród osób dojeżdżających do pracy. Czy Twoje miejsce pracy jest tak daleko, że ciągle musisz wybierać transport kolejowy, jeździć metrem lub autobusem? Te poręczne urządzenia mogą być łatwo składane i są na tyle lekkie, że można je przenosić, gdzie tylko dusza zapragnie, w przeciwieństwie do rowerów, które są cięższe i są trudniejsze do przechowywania.

Możliwość zabrania hulajnogi w dowolne miejsce rozwiązuje również problemy wandalizmu lub kradzieży, czyli dwóch wszechobecnych zagrożeń związanych z rowerami. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twój rower został skradziony, kiedy myślałeś, że jest bezpiecznie zabezpieczony?

Hulajnogi elektryczne to świetna inwestycja

Niektóre hulajnogi są naprawdę tanie; można je nawet kupić w lokalnym supermarkecie. Jednak, jak mówi stare przysłowie, „dostajesz to, za co płacisz”: tanie skutery są zawodne i wyposażone w niskiej jakości baterii.

Z drugiej strony, inwestycja w niezawodną hulajnogę z dobrej jakości bateriami, hamulcami i oponami może być bardzo opłacalną decyzją. W dużych miastach hulajnoga będzie tańsza niż płacenie setek złotych miesięcznych opłat za transport, a w dłuższej perspektywie będzie również znacznie tańsza (i łatwiejsza) w utrzymaniu, niż samochód lub motocykl i nie będzie wiązało się to z kosztami benzyny.